Snazší multicloud: BigQuery Omni omezuje přesuny dat mezi cloudy

Digitalizace | |

Snazší multicloud: BigQuery Omni omezuje přesuny dat mezi cloudy

Přesun a sjednocení dat mezi jednotlivými cloudovými službami je drahé. Google Cloud chce toto omezit pomocí rozšíření již fungující služby BigQuery.


Multicloud je populární, celá řada velkých, středních i malých firem se nespokojí s jedním jediným cloudem, ale využívá jich hned několik najednou pro různé služby. Přesun dat mezi nimi je přesto nutný, ovšem zbytečně náročný a složitý a tím pádem i nákladný.

Služba BigQuery Omni v rámci Google Cloudu má zákazníkům umožnit tyto přesuny výrazně zjednodušit, a to u všech hlavních cloudových platforem. V první fázi bude umět zpracovávat data z AWS, později od dalších poskytovatelů jako Microsoft Azure.

„Multicloud je problematický v tom, že se data přirozeně oddělují na jednotlivé cloudy, jenže analytika vyžaduje jejich přesun a sjednocování podle potřeby. BigQuery Omni tento problém řeší tak, že zákazníkům umožňuje analyzovat data nehledě na to, na kterém cloudu přesně jsou; v první fázi půjde o Google Cloud, AWS a posléze také Microsoft Azure,“ sdělil Debanjan Saha, hlavní manažer datové analytiky v Googlu, během nedávné tiskové konference.

Pro datové analytiky představuje přesun dat zbytečnou a nákladnou práci, která stojí nemalou výpočetní sílu, a tudíž peníze.

BigQuery Omni je založeno na SQL a staví na platforme Anthos od Google Cloudu; ta slouží ke správě Kubernetes workloadů napříč on-premises a cloudových prostředích.


Úvodní foto: @ Depositphotos


Články z rubriky

5G sítě sotva existují a už se zbrojí na 6G"

Evropský výzkumný projekt DAEMON se zabývá vývojem a implementací vylepšení k architektuře mobilních sítí, stejně jako vylepšení budoucích 6G systémů pomocí pokročilých modelů umělé inteligence....
více »


Veřejný sektor nezvládá využít AI"

Už 30 % západoevropských organizací veřejného sektoru používá AI řešení. Ve střední a východní Evropě jsou to ale pouhá tři procenta. Průzkum European Tech and Industry Pulse Survey provedla společnost...
více »


Mají smysl 5G telefony a notebooky? Raději ještě počkejte"

Mobilů a laptopů kompatibilních s novou sítí 5G je už celá řada. Má ale opravdu smysl je kupovat už teď?
více »


Strojové učení se stává dostupným díky open source"

Se zrychlující se digitalizací shromažďují firmy stále větší množství dat. Podívat se na ně očima stroje pak může přinést větší vhled do vlastního byznysu i objevování nečekaných příležitostí....
více »


Microsoft vyvíjí nové technologie na detekci deepfake videí"

Deepfake videa, velmi věrohodně vypadající videa, která upravují obsah tak, aby seděl do kontextu, který tvůrce chce, jsou velkým problémem moderního digitálního světa.
více »


Související články


Tagy

digitalizace cloud multicloud Azure Microsoft AWS Amazon Google Google Cloud služby

Komentáře