Vyšel Computerworld 2/2021

Umělá inteligence | |

Vyšel Computerworld 2/2021

V aktuálním vydání magazínu jsme se věnovali umělé inteligenci a strojovému učení, analytice v edge computingu, řízení pracovní síly a vzniku evropské satelitní sítě. A také jsme vyhlásili první finalisty soutěže IT produkt roku 2021.


Prakticky každá organizace, velká i malá, má nějakou součást svého podnikání provozovanou z mobilních zařízení. Smartphony, tablety a specializovaná robustní řešení zvládají funkce od jednoduchého připojení e‐mailu až po složitější automatizaci prodejních sil, sběr dat v terénu, HR úkoly a aplikace ERP.

Vzhledem k obrovskému přílivu mobilních zařízení do většiny společností je nezbytně nutné, aby organizace vyhodnotily své vlastní potřeby a zavedly životaschopnou obrannou strategii proti bezpečnostním hrozbám mobilních řešení, která je součástí celkového podnikového bezpečnostního plánu. Jinak se firmy vystavují potenciálně destruktivním 

útokům, které mohou mít dramatický dopad na jejich celkový byznys – a možná i budoucnost. V našem přehledu se proto podíváme na řešení na českém trhu, které pokrývají bezpečnost mobilních řešení i obecně na celou problematiku.

Podíváme se také na edge computing, který si hledá se místo i ve využití analytiky a strojového učení. Ta už totiž nemusí probíhat váhradně v datových skladech nebo datových jezerech, ale také na okraji sítě, zejména pokud se analyzovaná data často mění.

Systémy WFM (Workforce Management, řízení pracovní síly) už dávno nejsou jen součástí CRM nebo HR řešení, ale pronikají i do běžných ERP. Dovolí totiž zvýšit výkon celé organizace pomocí různých metod – počínaje řízením lidských zdrojů a výkonu, školením či plánováním a konče sběrem dat, nábory, rozpočtováním nebo analytikou. Proč byste měli o nich přemýšlet, zejména teď, v době koronavirové, i vy?

Jakmile se modely strojového učení (ML, Machine Learning) dostanou do produkčního prostředí, vyžadují i nadále aktualizace a sledování případného posunu. Je tedy smysluplné vytvořit k provozování ML specializovaný tým. A k tomu se podíváme na správu a provoz modelů (MLOps).

Také si představíme všech osm finalistů prvního kola soutěže IT produkt roku 2021 a i mnoho dalšího.

Neváhejte a objednejte si Computerworld 2/2021.

 


Úvodní foto: Internet Info DG


Články z rubriky

Díky cloudu je nasazení umělé inteligence mnohem snazší"

Překvapivě dostupnost AI technologií není v současné době zdaleka největší překážkou nasazení umělé inteligence ve firmách. Mezi nejčastější patří právě nedostatek znalostí a zkušeností, nedostupnost...
více »


Big data a multicloud: Řešení je mnoho, trh rychle roste"

Objem dat, které firmy i domácnosti zpracovávají, neustále roste; 90 % existujících dat vzniklo jen během posledních dvou let, a nic nenapovídá tomu, že by se tento trend měl v nejbližší budoucnosti zvrátit.
více »


Vyčmuchání rakoviny? S umělou inteligencí ano"

Nástroj vyvinutý Pensylvánskou univerzitou a Penn’s Perelman School of Medicine vyvinulo nástroj, který dokáže pomocí pachových vzorků detekovat několik druhů rakoviny, a to s přesností až 95 %.
více »


Jak se v práci cítíte? Zajímavý projekt, který v EU neprojde"

Zajímavý AI projekt zaměřený na rozpoznávání obličeje umí omezeně sledovat emoce v obličeji zaměstnance, jenže taková mírá sledování není na většině pracovišť průchozí.
více »


Zveme vás na konferenci Umělá inteligence 2021"

Konference se zaměří na praktický přínos technologií umělé inteligence v softwarových nástrojích pro podporu řízení a rozhodování, automatizaci provozu, v kybernetické bezpečnosti či IT.
více »


Související články


Tagy

computerworld CW 02/2021 obsah články magazín umělá inteligence strojové učení mobilní bezpečnost

Komentáře