5G sítě sotva existují a už se zbrojí na 6G

Digitalizace | |

5G sítě sotva existují a už se zbrojí na 6G

Evropský výzkumný projekt DAEMON se zabývá vývojem a implementací vylepšení k architektuře mobilních sítí, stejně jako vylepšení budoucích 6G systémů pomocí pokročilých modelů umělé inteligence. Úsporná, škálovatelná a udržitelná síť je cílem takového vývoje.


Výzkumníci z několika univerzit a organizací napříč Evropou se budou zabývat architekturou 3GPP mobilních sítí, která má pomoci navrhnout vhodnou architekturu pro mobilní sítě, v nichž bude zcela integrována AI. Limity reálné míry integrace AI v rámci sítí budou prozkoumány, a požadavky hardwaru a softwaru na nové algoritmy určeny.

Jde o velice brzké stádium vývoje – takové nahlédnutí pod pokličku toho, co by 6G sítě mohly přinést světu a čím budou vynikat; pokroky nabízené strojovým učením a umělou inteligencí by toho mohly být integrální součástí.

Součásné snahy o integraci síťové inteligenci – NI, Network Intelligence – se týkají hlavně zlepšování řešení strojového učení pro adaptaci do síťových řešení. DAEMON se místo toho zaměřují na vylepšení sítové architektury tak, aby NI automaticky podporovala.

Výzkumu se účastní odborníci z Universidad Carlos III de Madrid ve Španelsku a dalších univerzit z Belgie, Španělska, Nizozemí a výzkumné instituce z Německa, Belgie, Řecka, Francie či Irska.


Úvodní foto: @ Depositphotos, REDPIXEL


Články z rubriky

5G sítě sotva existují a už se zbrojí na 6G"

Evropský výzkumný projekt DAEMON se zabývá vývojem a implementací vylepšení k architektuře mobilních sítí, stejně jako vylepšení budoucích 6G systémů pomocí pokročilých modelů umělé inteligence....
více »


Veřejný sektor nezvládá využít AI"

Už 30 % západoevropských organizací veřejného sektoru používá AI řešení. Ve střední a východní Evropě jsou to ale pouhá tři procenta. Průzkum European Tech and Industry Pulse Survey provedla společnost...
více »


Mají smysl 5G telefony a notebooky? Raději ještě počkejte"

Mobilů a laptopů kompatibilních s novou sítí 5G je už celá řada. Má ale opravdu smysl je kupovat už teď?
více »


Strojové učení se stává dostupným díky open source"

Se zrychlující se digitalizací shromažďují firmy stále větší množství dat. Podívat se na ně očima stroje pak může přinést větší vhled do vlastního byznysu i objevování nečekaných příležitostí....
více »


Microsoft vyvíjí nové technologie na detekci deepfake videí"

Deepfake videa, velmi věrohodně vypadající videa, která upravují obsah tak, aby seděl do kontextu, který tvůrce chce, jsou velkým problémem moderního digitálního světa.
více »


Související články


Tagy

AI umělá inteligence univerzity věda výzkum strojové učení network intelligence síťová inteligence

Komentáře