Robotika

Robotičtí vojáci: realita nebo sci-fi?"

Robotika | 14.01.19

Postarší studie věnovaná kybernetické válce v současnosti opět ožívá, a to nejen kvůli aféře s volbami v USA.... více »
Robotický vysavač Deebot Ozmo 960 používá AI pro rozpoznání předmětů na podlaze"

Robotika | 07.01.19

Letošní CES je plný zvláštních produktů, jako každý rok. Úsměvně, ale vlastně docela užitečně, působí malý robotický vysavač Deebot Ozmo 960.... více »Robota Peppera už má i ČVUT, v České republice je hned několik modelů"

Robotika | 02.01.19

Humanoidní robot Pepper je specificky uzpůsoben k detekci emocí skrze analýzy výrazu obličeje a tónu hlasu; od května 2018 je v Evropě už přes 12 000 těchto pokročilých robotů a o několika z nich... více »Evropa není připravena na nástup umělé inteligence"

Výzkum a věda | 16.06.18

Umělá inteligence se stane jedním z klíčových hnacích prvků proměny pracoviště do roku 2025, uvádí bílá kniha, kterou koncem roku 2017 pro společnost Fujitsu vytvořila přední nezávislá průzkumná... více »Autonomní vozy Hyundai budou mít novou generaci radaru"

Robotika | 23.05.18

Velmi výkonný radarový systém s vysokým rozlišením má umožnit funkce prostorového snímání a komunikace mezi vozidly. Radarová platforma Metawave Warlord používá pouze jednu anténu místo dosavadních... více »Čeká nás boj s roboty? Představy o budoucnosti jsou velmi protichůdné"

Robotika | 23.02.18

Digitalizace stále postupuje a éra, kdy se z lidí a strojů stanou partneři, je téměř za dveřmi. Přesto jsou představy o tom, jak taková budoucnost bude vypadat, prozatím velmi rozpolcené.... více »Co nás čeká do 30 let? Lékařští nanoroboti nebo roboti chytrější než lidé"

Robotika | 15.02.18

V polovině ledna proběhla v Los Angeles konference „Abundance 260 Executive Summit“. Konferenci pořádá známý vizionář a podnikatel Peter Diamandis pro členy mezinárodní podnikatelské komunity Abundance... více »Přední vědci zabývající se umělou inteligencí volají po zákazu autonomních zbraňových systémů"

Umělá inteligence | 31.07.15

Zakažte autonomní útočné zbraně, než kvůli nim vypuknou závody ve zbrojení nebo válka. K tomu vyzývají přední vědci a výzkumníci zabývající se umělou inteligencí a robotikou a další téměř... více »Podle vědců nejsou superinteligentní počítače pro lidstvo hrozbou"

Robotika | 07.07.15

Robotický výzkum je důležitější než případná hrozba střetu lidstva s umělou inteligencí, tvrdí vědci. Superinteligentní počítače by mohly lidstvo překonat, ale žádné apokalypsy ve stylu... více »