Microsoft koupil Bethesdu: Druhá největší herní transakce všech dob

PC a technika | |

Microsoft koupil Bethesdu: Druhá největší herní transakce všech dob

Druhá největší transakce za 7,5 miliard dolarů proběhla ke konci září, když Microsoft koupil studio ZeniMax a s ním i studio Bethesda a přidružené vývojáře.


Xbox vs Playstation je dlouhodobá konzolová válka. Microsoft patří mezi studia velmi aktivní v oblasti virtuální reality, esportů, umělé inteligence a vlastně všeho, co se týká nejmodernějších technologií – uvidíme, co se získanými značkami her firma předvede. Není tajemstvím, že co se týče streamování her na dálku či virtuální realitou má technologické dítě Billa Gatese velké plány.

Spolu s Bethesdou získal Microsoft značky her jako je Doom, Fallout, Elder Scrolls, Quake, Wolfenstein, Dishonored, Prey a další. Akvizice bude dokončena v prvním nebo druhém kvartálu příštího roku. Microsoft příliš nehodlá do práce Bethesdy zasahovat.

Microsoft v posledních letech výrazně podporuje nejen Xbox, ale také PC platformu, i kvůli tomu, že stolní počítače umožní výrazně větší hrátky s technologiemi a jádrem her než konzole.

Je nutné počkat, jak se akvizice projeví, ale jde o druhou největší transakci ve videoherním průmyslu vůbec – je vidět, že Microsoft nehodlá na hrách nijak šetřit. S úspěchem posledního Flight Simulatoru by to mohlo předznamenávat první krůčky do nové etapy videoher.

To ale předbíháme. Virtuální realita je stále minoritní záležitostí, a i vlivem koronavirové pandemie je nyní vývoj poněkud zpomalený, neboť VR headsety nejsou prioritou pro firmy, které chtějí spořit. Oculus a další firmy přesto pár novinek oznámily, takže není všem dnům konec.


Úvodní foto: © Scanrail - Adobe Stock


Články z rubriky

Kvantové počítače jsou realitou, ale v roce 2021 je nečekejme"

John Roese, technický ředitel pro Dell Technologies, přednesl – samozřejmě v online prostředí, jinak to dnes moc nejde – svoji predikci pro některé z bleeding-edge technologií.
více »


Jak uniknout z vendor locku?"

Vendor lock, pod kterým se schovává absolutní závislost na produktech, službách či know-how jednoho dodavatele, se potenciálně může týkat úplně všech.
více »


Forrester: IoT chaos na obzoru"

Zařízení je hodně, stejně tak standardů – a způsobů připojení. Trh bude mít ještě co dělat.
více »


ONLINE SPECIÁL: AI v boji proti bezpečnostním hrozbám"

JAK NA TO, když chceme automatizaci a strojové učení použít v IT bezpečnosti.
více »


Microsoft koupil Bethesdu: Druhá největší herní transakce všech dob"

Druhá největší transakce za 7,5 miliard dolarů proběhla ke konci září, když Microsoft koupil studio ZeniMax a s ním i studio Bethesda a přidružené vývojáře.
více »


Související články


Tagy

bethesda xbox VR virtuální realita Microsft videohry VR headsety Oculus Facebook technologie akvizice

Komentáře