Konica Minolta představila chytré brýle pro průmysl

PC a technika | |

Konica Minolta představila chytré brýle pro průmysl

S AR/VR brýlemi se v posledních měsících roztrhl pytel, a své řešení chytrých brýlí nyní na trh přinesla i Konica Minolta.


I v tomto případě se jedná o rozšířenou realitu a jde vlastně o horní část brýlí, ke kterým je na jedné straně připevněn malý displej. Výhodou je, že tyto brýle jde mimo jiné nasadit na klasické dioptrické brýle, což jejich nositele bezpochyby potěší.

Není bez zajímavosti, že podobně jako další produkty Konica Minolta, i na tomto pracovalo brněnské inovační centrum firmy, v tomto případě mělo na starost software.

 

Další hráč na mladý trh

Brýle se jmenují AIRe Lens a jsou určeny čistě pro podnikový trh, specificky by měly posloužit pracovníkům v manuálních oborech, např. na montážní lince nebo pracovníkům servisních služeb. Brýle už otestovaly firmy jako Siemens nebo Honeywell a v České republice by se měly začít prodávat ve druhé polovině letošního roku.

„Touto technologií nabízíme například průmyslovým společnostem možnost prevést obecný trend optimalizace a zefektivňování i do výrobního prostředí. Výsledky testování potvrdily, že s našimi brýlemi se snížila časová náročnost montáže o 42 procent a doba zaškolování zkušenějším montážním technikem až o 89 procent,“ uvedl Pavel Čurda, generální ředitel Konica Minolta Business Solutions Czech, a dodal: „Nositelná elektronika, stejně jako průmyslová výroba, patří mezi nové oblasti, ve kterých chceme v souladu s naší globální strategií uspět. Uvedení technologie AIRe Lens na trh je pro nás o to významnější, že celý software vznikal pod rukama programátorů v našem brněnském inovačním centru.“

Užitek mají brýle najít také při zkrácení doby na servisní zásah. Jak to funguje? Odborník sedící v centrále firmy jednoduše bude online komunikovat se zákazníkem – technikem, který má problém, a skrze jeho chytré brýle uvidí na laptopu, co se před ním nachází. Odborník mu následně může do brýlí ukazovat správný postup opravy, přičemž výhodou je možnost používat obě ruce a dostupná je i hlasová komunikace skrze integrovaný mikrofon v brýlích.

Brýle váží 35 gramů, což je příjemně nízká váha. Součástí zařízení je výpočetní jednotka umístěná v malé krabičce, která jde upevnit za opasek nebo na paži – což je v současnosti populární systém nošení "počítače" i u některých VR headsetů. Baterie vydrží až 7 hodin, což je v této třídě průměr až mírný nadprůměr.

Konica Minolta se se svými AR brýlemi řadí po bok dalších, zmínit můžeme Google Glass 2 Enterprise, chystané AR brýle Applu, "vizor" Lenova nebo samozřejmě HoloLens 2 od Microsoftu. Na trhu začíná být plno a už se objevují i zařízení druhé generace, zatím však žádné v byznysu přímo neuchvátilo. Na skutečný průlom se teprve čeká.


Úvodní foto: © Supplied Art, Konica Minolta


Články z rubriky

Revoluce virtuální reality se nekoná"

VR je na vzestupu už dlouho, ale stále jde o více či méně okrajovou technologii, primárně oblíbenou mezi hráči.
více »


Mobilní podvody, sofistikované škodlivé spamy, IoT malware a botnety v roce 2020"

Další prognózu na příští rok v oblasti bezpečnosti přináší Avast. Bezpečnostní odborníci z Avast Threat Labs předpokládají větší zaměření na ochranu dat, a to zejména v oblasti umělé inteligence.
více »


Zákazníci potvrdili zájem o Black Friday, prodeje rostou"

Digitální svátek Black Friday se od svého vzniku hodně proměnil.
více »


Forrester: Edge computing bude hitem roku 2020"

Internet věcí a spotřebitelská zařízení budou v roce 2020 klíčovou technologií, napovídá nedávný výzkum od Forrester Research.
více »


První IoT řešení pro léčbu cukrovky na světě"

Firmy Ericsson a Brighter představují první komerční řešení internetu věcí na světě určeném pro monitorování léčbu cukrovky.
více »


Související články


Tagy

AR VR smíšená realita headset brýle zařízení Konica Minolta byznys

Komentáře