Forrester: IoT chaos na obzoru

PC a technika | |

Forrester: IoT chaos na obzoru

Zařízení je hodně, stejně tak standardů – a způsobů připojení. Trh bude mít ještě co dělat.


Podle předpovědi od analytiků z Forrester Research budou mít výrobci zařízení internetu věcí příští rok před sebou hodně práce.

Standardů, které firmy používají, je opravdu hodně. Od low-power řešení jako Zigbee přes nelicencovaný Bluetooth až po veřejné a privátní varianty 5G a Wi-Fi sítí, IoT má plné ruce práce s tím poskytnout co možná nejvíce způsobu připojení u zařízení. Každý podnik je jiný, a každý má jiné potřeby a preference.

V roce 2021 začne prvotní osvojování 5G sítí, což způsobí přísun nových problémů pro výrobce – a postupnou nutnost přejít na nový standard, zpočátku nákladný.

Velký zájem o zlepšení konektivity panuje hlavně v oblasti zdravotnictví, tvrdě zasaženém současnou vlnou pandemie. Nositelná elektronika, různé chytré snímače a technologie pro digitální zdravotnictví jsou nově ještě relevantnější než dřív. Je očekáván značně zvýšený zájem spotřebitelů.

Možná trochu neočekávaně očekávají analytici Forresteru vzestup zájmu také u kancelářského vybavení. Firmy očekávají postupný návrat zaměstnanců do kanceláří a s tím souvisí nákupy vybavení a chytrých zařízení – zkrátka inovace pracovišť tak, aby lépe odpovídaly moderní době.

Vlivem Covidu také Forrester předpokládá nárůst celkového počtu průmyslových IoT produktů; zařízení se konečně mají stát mainstreamem.


Úvodní foto: Fotolia © borispain69


Články z rubriky

Kvantové počítače jsou realitou, ale v roce 2021 je nečekejme"

John Roese, technický ředitel pro Dell Technologies, přednesl – samozřejmě v online prostředí, jinak to dnes moc nejde – svoji predikci pro některé z bleeding-edge technologií.
více »


Jak uniknout z vendor locku?"

Vendor lock, pod kterým se schovává absolutní závislost na produktech, službách či know-how jednoho dodavatele, se potenciálně může týkat úplně všech.
více »


Forrester: IoT chaos na obzoru"

Zařízení je hodně, stejně tak standardů – a způsobů připojení. Trh bude mít ještě co dělat.
více »


ONLINE SPECIÁL: AI v boji proti bezpečnostním hrozbám"

JAK NA TO, když chceme automatizaci a strojové učení použít v IT bezpečnosti.
více »


Microsoft koupil Bethesdu: Druhá největší herní transakce všech dob"

Druhá největší transakce za 7,5 miliard dolarů proběhla ke konci září, když Microsoft koupil studio ZeniMax a s ním i studio Bethesda a přidružené vývojáře.
více »


Související články


Tagy

Forrester předpověď 2021 umělá inteligence AI analýza software zdravotnictví firmy Bluetooth Wi-Fi 5G sítě technolo

Komentáře