Forrester: IoT chaos na obzoru

PC a technika | |

Forrester: IoT chaos na obzoru

Zařízení je hodně, stejně tak standardů – a způsobů připojení. Trh bude mít ještě co dělat.


Podle předpovědi od analytiků z Forrester Research budou mít výrobci zařízení internetu věcí příští rok před sebou hodně práce.

Standardů, které firmy používají, je opravdu hodně. Od low-power řešení jako Zigbee přes nelicencovaný Bluetooth až po veřejné a privátní varianty 5G a Wi-Fi sítí, IoT má plné ruce práce s tím poskytnout co možná nejvíce způsobu připojení u zařízení. Každý podnik je jiný, a každý má jiné potřeby a preference.

V roce 2021 začne prvotní osvojování 5G sítí, což způsobí přísun nových problémů pro výrobce – a postupnou nutnost přejít na nový standard, zpočátku nákladný.

Velký zájem o zlepšení konektivity panuje hlavně v oblasti zdravotnictví, tvrdě zasaženém současnou vlnou pandemie. Nositelná elektronika, různé chytré snímače a technologie pro digitální zdravotnictví jsou nově ještě relevantnější než dřív. Je očekáván značně zvýšený zájem spotřebitelů.

Možná trochu neočekávaně očekávají analytici Forresteru vzestup zájmu také u kancelářského vybavení. Firmy očekávají postupný návrat zaměstnanců do kanceláří a s tím souvisí nákupy vybavení a chytrých zařízení – zkrátka inovace pracovišť tak, aby lépe odpovídaly moderní době.

Vlivem Covidu také Forrester předpokládá nárůst celkového počtu průmyslových IoT produktů; zařízení se konečně mají stát mainstreamem.


Úvodní foto: Fotolia © borispain69


Články z rubriky

Díky cloudu může datacentrum využívat každá firma"

Vlastní server si totiž už dávno nemusíte fyzicky pořizovat. Pro firmy či jednotlivce dává mnohem větší smysl využít výhod moderních cloudových služeb.
více »


Nvidia kupuje DeepMap"

Americká Nvidia kupuje DeepMap, společnost vytvářející precizní mapy ve vysoké kvalitě.
více »


Nvidia Grace: 10 rychlejší výkon v AI, slibuje firma"

Nvidia se na umělou inteligenci zaměřuje dlouhodobě, a její nové CPU zaměřené na datacentra a postavené na architektuře britského Armu toho má být dalším důkazem.
více »


Kvantové počítače jsou realitou, ale v roce 2021 je nečekejme"

John Roese, technický ředitel pro Dell Technologies, přednesl – samozřejmě v online prostředí, jinak to dnes moc nejde – svoji predikci pro některé z bleeding-edge technologií.
více »


Jak uniknout z vendor locku?"

Vendor lock, pod kterým se schovává absolutní závislost na produktech, službách či know-how jednoho dodavatele, se potenciálně může týkat úplně všech.
více »


Související články


Tagy

Forrester předpověď 2021 umělá inteligence AI analýza software zdravotnictví firmy Bluetooth Wi-Fi 5G sítě technolo

Komentáře