Díky cloudu může datacentrum využívat každá firma

PC a technika | |

Díky cloudu může datacentrum využívat každá firma

Vlastní server si totiž už dávno nemusíte fyzicky pořizovat. Pro firmy či jednotlivce dává mnohem větší smysl využít výhod moderních cloudových služeb.


Datacentra jsou faktickým srdcem velkých technologických společností a zároveň také nenápadnou, ale důležitou součástí života každého z nás. Právě skrze tyto nesmírně složité komplexy totiž denně proudí naše data. Ať už nahráváme fotku na sociální sítě, posíláme email nebo zadáváme dotaz do vyhledávače. Datacentrum není nic jiného než soustava stovek či tisícovek serverů. 

Pořízení vlastních serverů přitom přináší výhody prakticky pro každou firmu. Pro společnost, která zároveň není technologickým gigantem, však postrádá smysl investovat do vlastního podobného zařízení. 

Pro firmy či jednotlivce dává mnohem větší smysl využít výhod moderních cloudových služeb. Vlastní server si totiž už dávno nemusíte fyzicky pořizovat. Mnohem lepším řešením je pronájem takzvaného virtuálního serveruVPS hosting vám poskytne výhody vlastního serveru, ale zároveň také pohodlí spojené s cloudovou službou. Nemusíte se tak starat o nepříjemnosti spojené s pořizováním nových serverů, jejich údržbu či najímání pracovníků, kteří se o zařízení budou starat. 

 

VPS jako výborný základ pro provoz webu

A k čemu je virtuální server vhodný? Toto moderní řešení je vynikající pro firmy či jednotlivce. Například pro provoz webových stránek. K tomu většinou využíváme klasický webhosting, ten je ale pouze velmi základní a omezenou službou. Může se vám například stát, že vinou jiného webu vzroste provoz na serveru a tím zpomalí také vás. To u VPS nehrozí. U této služby totiž dostanete jasně vyčleněný výkon daného serveru, který vám nikdo neomezí. Své stránky tak můžete provozovat v naprostém klidu

Proto je virtuální server perfektní kupříkladu k provozu stránek, které vykazují vyšší návštěvnost a musejí fungovat hladce a bez problému. Týkat se to může třeba e-shopu. Pomalý internetový obchod totiž v konkurenčním online prostředí snadno odradí potenciální zákazníky. Firmy pak mohou VPS využít také k provozu celofiremních softwarových nástrojů. A kam se pro VPS vydat? Zkuste společnost Faster CZ, která vám VPS zřídí ve svém moderním datacentrum. 


Úvodní foto: Faster CZ


Články z rubriky

Díky cloudu může datacentrum využívat každá firma"

Vlastní server si totiž už dávno nemusíte fyzicky pořizovat. Pro firmy či jednotlivce dává mnohem větší smysl využít výhod moderních cloudových služeb.
více »


Nvidia kupuje DeepMap"

Americká Nvidia kupuje DeepMap, společnost vytvářející precizní mapy ve vysoké kvalitě.
více »


Nvidia Grace: 10 rychlejší výkon v AI, slibuje firma"

Nvidia se na umělou inteligenci zaměřuje dlouhodobě, a její nové CPU zaměřené na datacentra a postavené na architektuře britského Armu toho má být dalším důkazem.
více »


Kvantové počítače jsou realitou, ale v roce 2021 je nečekejme"

John Roese, technický ředitel pro Dell Technologies, přednesl – samozřejmě v online prostředí, jinak to dnes moc nejde – svoji predikci pro některé z bleeding-edge technologií.
více »


Jak uniknout z vendor locku?"

Vendor lock, pod kterým se schovává absolutní závislost na produktech, službách či know-how jednoho dodavatele, se potenciálně může týkat úplně všech.
více »


Související články


Tagy

datacentrum vps hosting cloud

Komentáře