Alexa ve vaší hlavě, na očích i na ruce

PC a technika | |

Alexa ve vaší hlavě, na očích i na ruce

Amazon představuje celou paletu nový produktů. Mezi nimi nové reproduktory z řady Echo, bezdrátová sluchátka, brýle nebo dokonce prsten. Všechny se zabudovanou virtuální asistentkou Alexou. Pojďme se na ně podívat blíž!


Echo Studio

Echo Studio je špičkový chytrý reproduktor navržený jako ideální doplněk k Amazon Music HD, streamovací platformě nabízející muziku ve špičkové kvalitě. Ještě lepší 3D audio a Dolby Atmos mají zajistit ideální zvuk přizpůsobený poloze, tvaru a velikosti místnosti, v níž se reproduktor nachází. Samozřejmostí je konektivita s Fire TV, přičemž ještě lepší zvuk při sledování filmů s Dolby Atmos audiem zajistí propojení dvou reproduktorů Echo Studio se subwooferem Echo Sub. S cenou 199 dolarů, za kterou jde do předprodeje, představuje Echo Studio, vybavené třemi středovými reproduktory, tweeterem a 5,25“ basovým  reproduktorem, nebezpečnou konkurenci pro srovnatelné výrobky firem jako jsou Sonos nebo Bose.

 

Echo Buds

Echo Buds představují pár zcela bezdrátových sluchátkových špuntů s aktivním potlačením hluku, dvěma balanced armature měniči v každém sluchátku, podporou Siri i Google Asistenta a s výdrží až pět hodin, respektive dvacet hodin s pomocí nabíječky. Amazon sice není první, kdo začíná vyrábět sluchátka s Alexou, do téhož se pustili už také Bose, Sony, 66 Audio a další. I v tomto případě však může přilákat zákazníky nízkou cenou, Echo Buds půjdou do prodeje za 130 dolarů.

 

Echo Frames a Echo Loop

Alexa coby součást chytrých brýlí, to jsou Echo Frames. Brýle osazené mikrofonem a směrovými reproduktory, díky kterým uslyší Alexu jen uživatel. Součástí brýlý navržených pro propojení s telefonem je mimo jiné VIP filtr, se kterým lze obdrženým zprávám nastavit priority. Za 129 dolarů bude Amazon prodávat také Echo Loop – chytrý prsten vybavený mikrofony, miniaturním reproduktorem a technologií, která ho rozvibruje s každou zprávou či připomínkou.

 

Echo Glow a Echo Flex

Za 30 dolarů půjde ještě letos do prodeje Echo Glow, sférická chytrá lampa, na které Alexa dokáže nastavit celou škálu světelných módů, od táboráku až po diskotéku. Za 25 dolarů bude k mání pro změnu Echo Flex, kompaktní zásuvkový modul, k němuž lze díky USB portu napojit řadu dalších zařízení, která samozřejmě půjdou ovládat skrz Alexu.

Některé už známé Echo produkty se pak dočkají dílčích vylepšení, jako je například LED displej pro Echo Dot nebo Echo Show 8 s novým rozměrem. V nich se pak dočká vylepšení i samotná Alexa, jejíž hlas by měl znít méně roboticky a Amazon navíc slibuje upgrade, díky kterému k uživateli bude moct promlouvat hlasem slavných osobností. První z přislíbených je herec Samuel L. Jackson.


Úvodní foto: Amazon


Články z rubriky

Díky cloudu může datacentrum využívat každá firma"

Vlastní server si totiž už dávno nemusíte fyzicky pořizovat. Pro firmy či jednotlivce dává mnohem větší smysl využít výhod moderních cloudových služeb.
více »


Nvidia kupuje DeepMap"

Americká Nvidia kupuje DeepMap, společnost vytvářející precizní mapy ve vysoké kvalitě.
více »


Nvidia Grace: 10 rychlejší výkon v AI, slibuje firma"

Nvidia se na umělou inteligenci zaměřuje dlouhodobě, a její nové CPU zaměřené na datacentra a postavené na architektuře britského Armu toho má být dalším důkazem.
více »


Kvantové počítače jsou realitou, ale v roce 2021 je nečekejme"

John Roese, technický ředitel pro Dell Technologies, přednesl – samozřejmě v online prostředí, jinak to dnes moc nejde – svoji predikci pro některé z bleeding-edge technologií.
více »


Jak uniknout z vendor locku?"

Vendor lock, pod kterým se schovává absolutní závislost na produktech, službách či know-how jednoho dodavatele, se potenciálně může týkat úplně všech.
více »


Související články


Tagy

Alexa echo buds echo studio echo frames echo glow echo flex amazon

Komentáře