Snazší multicloud: BigQuery Omni omezuje přesuny dat mezi cloudy

Digitalizace | |

Snazší multicloud: BigQuery Omni omezuje přesuny dat mezi cloudy

Přesun a sjednocení dat mezi jednotlivými cloudovými službami je drahé. Google Cloud chce toto omezit pomocí rozšíření již fungující služby BigQuery.


Multicloud je populární, celá řada velkých, středních i malých firem se nespokojí s jedním jediným cloudem, ale využívá jich hned několik najednou pro různé služby. Přesun dat mezi nimi je přesto nutný, ovšem zbytečně náročný a složitý a tím pádem i nákladný.

Služba BigQuery Omni v rámci Google Cloudu má zákazníkům umožnit tyto přesuny výrazně zjednodušit, a to u všech hlavních cloudových platforem. V první fázi bude umět zpracovávat data z AWS, později od dalších poskytovatelů jako Microsoft Azure.

„Multicloud je problematický v tom, že se data přirozeně oddělují na jednotlivé cloudy, jenže analytika vyžaduje jejich přesun a sjednocování podle potřeby. BigQuery Omni tento problém řeší tak, že zákazníkům umožňuje analyzovat data nehledě na to, na kterém cloudu přesně jsou; v první fázi půjde o Google Cloud, AWS a posléze také Microsoft Azure,“ sdělil Debanjan Saha, hlavní manažer datové analytiky v Googlu, během nedávné tiskové konference.

Pro datové analytiky představuje přesun dat zbytečnou a nákladnou práci, která stojí nemalou výpočetní sílu, a tudíž peníze.

BigQuery Omni je založeno na SQL a staví na platforme Anthos od Google Cloudu; ta slouží ke správě Kubernetes workloadů napříč on-premises a cloudových prostředích.


Úvodní foto: @ Depositphotos


Články z rubriky

Výhody hybridního multicloudu"

Dáváte aplikace, mikroslužby nebo třeba modely strojového učení na jediný veřejný cloud? Pozor, ne tak rychle.
více »


Investice do 5G sítě klesají, i vlivem pandemie"

Stejně jako celý technologický svět se i výstavba infrastruktury k novému bezdrátovému standardu o něco pozdrží.
více »


Chrome a Edge budou svačit RAM i nadále, technologie omezující spotřebu paměti odkládají stranou"

Nižší výkon CPU byl natolik významný, že se vývojáři jádra Chromium rozhodli nezavést novou očekávanou funkci do reálného provozu.
více »


Snazší multicloud: BigQuery Omni omezuje přesuny dat mezi cloudy"

Přesun a sjednocení dat mezi jednotlivými cloudovými službami je drahé. Google Cloud chce toto omezit pomocí rozšíření již fungující služby BigQuery.
více »


Do pěti let budou 5G sítě používat téměř tři miliardy lidí"

Společnost Ericsson očekává, že do konce roku 2020 dosáhne celosvětový počet uživatelů 5G sítí 190 milionů a do konce roku 2025 až 2,8 miliardy.
více »


Související články


Tagy

digitalizace cloud multicloud Azure Microsoft AWS Amazon Google Google Cloud služby

Komentáře