Do pěti let budou 5G sítě používat téměř tři miliardy lidí

Digitalizace | |

Do pěti let budou 5G sítě používat téměř tři miliardy lidí

Společnost Ericsson očekává, že do konce roku 2020 dosáhne celosvětový počet uživatelů 5G sítí 190 milionů a do konce roku 2025 až 2,8 miliardy.


Jak vyplývá ze zprávy Mobility Report Ericssonu z dneška, do konce roku 2020 má 5G síť využívat až 190 milionů lidí; do konce roku 2025 pak až 2,8 miliardy.

Fredrik Jejdling, výkonný viceprezident a vedoucí sítí společnosti Ericsson, k tomu řekl: „Šíření COVID-19 přimělo lidi po celém světě změnit svůj každodenní život. Mnoho lidí se muselo uchýlit k práci nebo studiu z domova. To vedlo k rychlému přesunu síťového provozu z kanceláří do obytných oblastí. Nejnovější zpráva Mobility Report společnosti Ericsson ukazuje, že mobilní a pevné sítě hrají v rámci národní infrastruktury stále důležitější roli.“

Pandemie zpomalila i zrychlila, na vzestupu je FWA

Na některých trzích došlo v souvislosti s pandemií ke zpomalení růstu poptávky po 5G. Zpomalení je nicméně vyváženo jinými trhy, na nichž dochází ke zvýšení zájmu o tuto technologii. To přimělo společnost Ericsson zvýšit svůj odhad celkového počtu uživatelů 5G na konci roku 2020.

Změny v chování způsobené bezpečnostními omezeními způsobily měřitelné změny ve využívání pevných i mobilních sítí. Největší podíl na zvýšení provozu vykazují pevné domácí sítě, které zaznamenaly nárůst o 20–100 %. Mnoho poskytovatelů služeb však také zaznamenalo nárůst poptávky ve své mobilní síti.

Předpokládá se, že počet připojení pomocí sítě Fixed Wireless Access (FWA) dosáhne do konce roku 2025 téměř 160 milionů. FWA bude představovat 25 % celosvětového datového provozu v mobilní síti. Odhaduje se, že na konci roku 2019 činil celosvětový datový přenos pomocí FWA sítí přibližně 15 % celkového globálního objemu. Nyní se předpokládá, že v roce 2025 vzroste přenos téměř 8krát a dosáhne 53 exabytů. To představuje 25 % celkového celosvětového datového provozu v mobilní síti.


Úvodní foto: Stephen Lawson, IDG NS


Články z rubriky

Do pěti let budou 5G sítě používat téměř tři miliardy lidí"

Společnost Ericsson očekává, že do konce roku 2020 dosáhne celosvětový počet uživatelů 5G sítí 190 milionů a do konce roku 2025 až 2,8 miliardy.
více »


Covid-19 pomohl nastartovat digitální transformaci pojišťoven"

Accenture ČR poskytlo svůj náhled na to, jak Covid-19 efektivně urychlil nástup digitální transformace do pojišťovnictví v naší zemi.
více »


Průzkum: 5G je na cestě, operátoři myslí hlavně na zabezpečení"

Průzkum BPI Network ukazuje, že operátoři s ohledem na síťový provoz 5G, dramatický nárůst připojených zařízení a nové možnosti kritického využití přehodnocují zabezpečení.
více »


Ropou financované město budoucnosti vprostřed pouště"

Spojené arabské emiráty jsou bohatým státem, takže si mohou dovolit i poněkud šílené projekty. Jedním z nich je proklamované "město budoucnosti" Masdar, ležící jen několik desítek kilometrů daleko...
více »


Kontinent startupů: Evropa nesmí zaspat"

Evropa má vše, co potřebuje k tomu, aby se mohla znovu propracovat do popředí světa technologií.
více »


Související články


Tagy

FWA 5G Ericsson pevná síť networking Covid-19 připojení internet modemy routery

Komentáře