První IoT řešení pro léčbu cukrovky na světě

Aplikace | |

První IoT řešení pro léčbu cukrovky na světě

Firmy Ericsson a Brighter představují první komerční řešení internetu věcí na světě určeném pro monitorování léčbu cukrovky.


Zařízení Actiste je prozatím dostupné na trhu Spojených arabských emirátů, v budoucnu se však rozšíří i do zbytku světa. Ericsson a Brighter jsou obě švédské firmy a na trhu patří mezi jedny z nejznámějších.

Actiste spojuje všechny požadované funkce (odběr krve, měření glukózy v krvi a injekce inzulínu) do jediného připojeného zařízení. Zařízení je dodáváno jako součást předplacené služby, která má za cíl zjednodušit každodenní život pacienta, optimalizovat a zlepšit jeho léčbu. Výrazně má snížit počet úkonů, na které si musí diabetik dávat každý den pozor. Model SaaS je docela zvláštní obchodní model pro podobnou službu, zda uspěje však posoudí sami zákazníci - potenciální.

Drahá hračka nebo skutečná pomoc?

Kupříkladu automaticky zaznamenává dávky inzulínu a hodnotu glukózy v krvi, přičemž údaje synchronizuje s chytrým telefonem s operačním systémem Android i iOS. Tato reálná data pomáhají diabetikům udržet přehled o zdravotním stavu. Edge zařízení lze spravovat pomocí aplikace IoT Accelerator, opětovně od společnosti Ericsson.

Služba zatím funguje výhradně ve Spojených arabských emirátech s pomocí mezihraničního mobilního připojení. V SAE v současné době žije 1,2 milionu osob s diabetem, vysoké jsou ale počty diabetiků po celém vyspělém světě. Podle Mezinárodní federace pro cukrovku (IDF) je přibližně celých 480 000 diabetiků v SAE závislých na podávání inzulínu.

„Jedná se o důležitý milník a příklad toho, jak může konektivita změnit životy lidí k lepšímu. Globální partnerství se společností Brighter nyní dosáhlo fáze skutečných dodávek na trh pomocí globální služby založení na našem řešení IoT Accelerator. Výsledkem je inovace ve zdravotnickém průmyslu v SAE a lepší kvalita života diabetiků,“ říká Fadi Pharaon, prezident společnosti Ericsson pro Blízký východ a Afriku.

IoT Accelerator společnosti Ericsson využívá 35 poskytovatelů telekomunikačních služeb po celém světě k poskytování připojení ve více než 4 500 podnicích ve 100 zemích. Umožňuje jim snadno a levně spravovat zařízení IoT na celostátní, regionální nebo celosvětové úrovni se zajištěním plné kontroly zařízení během jeho celého životního cyklu.


Úvodní foto: © Ericsson, supplied art


Články z rubriky

Nvidia kupuje DeepMap"

Americká Nvidia kupuje DeepMap, společnost vytvářející precizní mapy ve vysoké kvalitě.
více »


Český Robothon 2021 vyhrála aplikace na detekci fake news pomocí algoritmů"

Robothon se uskutečnil na konci ledna ve Švandově divadle pod záštitou magistrátu Prahy.
více »


12. ledna definitivně končí Adobe Flash"

Adobe hodlá natrvalo (konečně) ukončit provoz svého notoricky špatně zabezpečeného, rizikového softwaru Adobe Flash.
více »


Jak uniknout z vendor locku?"

Vendor lock, pod kterým se schovává absolutní závislost na produktech, službách či know-how jednoho dodavatele, se potenciálně může týkat úplně všech.
více »


ONLINE SPECIÁL: AI v boji proti bezpečnostním hrozbám"

JAK NA TO, když chceme automatizaci a strojové učení použít v IT bezpečnosti.
více »


Související články


Tagy

IoT internet věcí Ericsson telekomunikace internet zařízení edge

Komentáře