První IoT řešení pro léčbu cukrovky na světě

Aplikace | |

První IoT řešení pro léčbu cukrovky na světě

Firmy Ericsson a Brighter představují první komerční řešení internetu věcí na světě určeném pro monitorování léčbu cukrovky.


Zařízení Actiste je prozatím dostupné na trhu Spojených arabských emirátů, v budoucnu se však rozšíří i do zbytku světa. Ericsson a Brighter jsou obě švédské firmy a na trhu patří mezi jedny z nejznámějších.

Actiste spojuje všechny požadované funkce (odběr krve, měření glukózy v krvi a injekce inzulínu) do jediného připojeného zařízení. Zařízení je dodáváno jako součást předplacené služby, která má za cíl zjednodušit každodenní život pacienta, optimalizovat a zlepšit jeho léčbu. Výrazně má snížit počet úkonů, na které si musí diabetik dávat každý den pozor. Model SaaS je docela zvláštní obchodní model pro podobnou službu, zda uspěje však posoudí sami zákazníci - potenciální.

Drahá hračka nebo skutečná pomoc?

Kupříkladu automaticky zaznamenává dávky inzulínu a hodnotu glukózy v krvi, přičemž údaje synchronizuje s chytrým telefonem s operačním systémem Android i iOS. Tato reálná data pomáhají diabetikům udržet přehled o zdravotním stavu. Edge zařízení lze spravovat pomocí aplikace IoT Accelerator, opětovně od společnosti Ericsson.

Služba zatím funguje výhradně ve Spojených arabských emirátech s pomocí mezihraničního mobilního připojení. V SAE v současné době žije 1,2 milionu osob s diabetem, vysoké jsou ale počty diabetiků po celém vyspělém světě. Podle Mezinárodní federace pro cukrovku (IDF) je přibližně celých 480 000 diabetiků v SAE závislých na podávání inzulínu.

„Jedná se o důležitý milník a příklad toho, jak může konektivita změnit životy lidí k lepšímu. Globální partnerství se společností Brighter nyní dosáhlo fáze skutečných dodávek na trh pomocí globální služby založení na našem řešení IoT Accelerator. Výsledkem je inovace ve zdravotnickém průmyslu v SAE a lepší kvalita života diabetiků,“ říká Fadi Pharaon, prezident společnosti Ericsson pro Blízký východ a Afriku.

IoT Accelerator společnosti Ericsson využívá 35 poskytovatelů telekomunikačních služeb po celém světě k poskytování připojení ve více než 4 500 podnicích ve 100 zemích. Umožňuje jim snadno a levně spravovat zařízení IoT na celostátní, regionální nebo celosvětové úrovni se zajištěním plné kontroly zařízení během jeho celého životního cyklu.


Úvodní foto: © Ericsson, supplied art


Články z rubriky

Trendy aplikace pro Android"

Přehled několika zajímavých a klasických aplikací z různých kategorií.
více »


Nový webcast: Palo Alto Networks Security Operating Platform"

Živé vysílání proběhne ve středu 29. 4. od 10:00. Postačí jen stručná registrace na této stránce.
více »


Clico rozšiřuje portfolio o produkty značky SenitelOne"

Americká společnost SentinelOne provozuje autonomní platformu pro prevenci, detekci, reakci a vyhledávání hrozeb. Dle společnosti se jedná o přímou reakci na ransomware a hrozby typu zero-day.
více »


Nástroje pro spolupráci jsou zdarma díky koronaviru"

Přední vývojáři softwaru pro spolupráci a videokonference nabízí v reakci na COVID-19 své produkty zdarma.
více »


Virtuální sport naživo. Budoucnost entertainmentu je v interakci"

Fotbal je sport hojně sledovaný, populární a – co je důležité – velmi, velmi bohatý. Využít jeho potenciálu v digitální éře jde různými způsoby, jednu z cest naznačuje nový druh hry nazvaný Live...
více »


Související články


Tagy

IoT internet věcí Ericsson telekomunikace internet zařízení edge

Komentáře