Project Cortex: cloudové AI nástroje pro automatizaci jdou konečně do provozu

Aplikace | |

Project Cortex: cloudové AI nástroje pro automatizaci jdou konečně do provozu

Microsoft minulý rok představil Project Cortex, sadu cloudových služeb poháněných umělou inteligencí, která mají uživatelů pomoci pochopit obsah a automatizovat ho. Nyní firma konečně představila první nástroje.


SharePoint Syntex je prvním z řady nástrojů, které se k zákazníkům postupně dostanou. Nástroj pro správu obsahu se určí extrahovat klíčové informace z dokumentů; firmy by mohly službu využít třeba pro rychlou kontrolu smluv – rychlé zjištění toho, zda splňují stanovené podmínky, dává smysl. Rychlejší vyhledání dlužných částek či aktiv může být pro větší podniky rovněž ušetřením nákladů, plus i částečnou automatizací.

AI nástroje pro správu nákladů a podobně nejsou už dnes nic vzácného, podle Jeffa Tepera, viceprezidenta pro Microsoft 365 Collaboration, ale dává jejich nástrojům výhodu platforma SharePoint. Nástroje pro spolupráci mohou podle něj s integrací umělé inteligence dosáhnout daleko lepších výsledků a přesáhnout svojí omezenou sféru působnosti.

Místo trénování algoritmů umělé inteligence na zpracování tisíců nebo milionů vstupů se Syntex rozhodl pro jiný přístup – nalézt klíčové informace má algoritmus zvládnout už z pouhých pěti příkladů. Není přesně jasné, jak pracuje, zda na principu zpětnovazebního učení nebo jiného.

Syntex běží na cloudu a bude dostupný jako doplněk pro zákazníky Microsoft 365 už od 1. října.

Druhý nástroj, který má brzy vyjít, bude sloužit k organizaci dokumentů, informací a lidí do jednotlivých „témat“, které umožní snazší vyhledávání. Zatím ale ani nemá jméno, dostupný má být ke konci roku.


Úvodní foto: © agsandrew - Fotolia.com


Články z rubriky

Microsoft míří na kvantové počítače, vytváří standardizované rozhraní QIR"

Microsoft představil prostředí QIR, Quantum Intermediate Representation, které má tvořit prostředník mezi programovacími jazyky pro gate-based kvantové počítače a samotnými platformami.
více »


Project Cortex: cloudové AI nástroje pro automatizaci jdou konečně do provozu"

Microsoft minulý rok představil Project Cortex, sadu cloudových služeb poháněných umělou inteligencí, která mají uživatelů pomoci pochopit obsah a automatizovat ho. Nyní firma konečně představila první...
více »


Trendy aplikace pro Android"

Přehled několika zajímavých a klasických aplikací z různých kategorií.
více »


Nový webcast: Palo Alto Networks Security Operating Platform"

Živé vysílání proběhne ve středu 29. 4. od 10:00. Postačí jen stručná registrace na této stránce.
více »


Clico rozšiřuje portfolio o produkty značky SenitelOne"

Americká společnost SentinelOne provozuje autonomní platformu pro prevenci, detekci, reakci a vyhledávání hrozeb. Dle společnosti se jedná o přímou reakci na ransomware a hrozby typu zero-day.
více »


Související články


Tagy

Microsoft cloud Azure 365 umělá inteligence AI ML strojové učení algoritmy zpětnovazební učení technologie Syntex

Komentáře