Microsoft koupil Bethesdu: Druhá největší herní transakce všech dob

PC a technika | |

Microsoft koupil Bethesdu: Druhá největší herní transakce všech dob

Druhá největší transakce za 7,5 miliard dolarů proběhla ke konci září, když Microsoft koupil studio ZeniMax a s ním i studio Bethesda a přidružené vývojáře.


Xbox vs Playstation je dlouhodobá konzolová válka. Microsoft patří mezi studia velmi aktivní v oblasti virtuální reality, esportů, umělé inteligence a vlastně všeho, co se týká nejmodernějších technologií – uvidíme, co se získanými značkami her firma předvede. Není tajemstvím, že co se týče streamování her na dálku či virtuální realitou má technologické dítě Billa Gatese velké plány.

Spolu s Bethesdou získal Microsoft značky her jako je Doom, Fallout, Elder Scrolls, Quake, Wolfenstein, Dishonored, Prey a další. Akvizice bude dokončena v prvním nebo druhém kvartálu příštího roku. Microsoft příliš nehodlá do práce Bethesdy zasahovat.

Microsoft v posledních letech výrazně podporuje nejen Xbox, ale také PC platformu, i kvůli tomu, že stolní počítače umožní výrazně větší hrátky s technologiemi a jádrem her než konzole.

Je nutné počkat, jak se akvizice projeví, ale jde o druhou největší transakci ve videoherním průmyslu vůbec – je vidět, že Microsoft nehodlá na hrách nijak šetřit. S úspěchem posledního Flight Simulatoru by to mohlo předznamenávat první krůčky do nové etapy videoher.

To ale předbíháme. Virtuální realita je stále minoritní záležitostí, a i vlivem koronavirové pandemie je nyní vývoj poněkud zpomalený, neboť VR headsety nejsou prioritou pro firmy, které chtějí spořit. Oculus a další firmy přesto pár novinek oznámily, takže není všem dnům konec.


Úvodní foto: © Scanrail - Adobe Stock


Články z rubriky

Microsoft koupil Bethesdu: Druhá největší herní transakce všech dob"

Druhá největší transakce za 7,5 miliard dolarů proběhla ke konci září, když Microsoft koupil studio ZeniMax a s ním i studio Bethesda a přidružené vývojáře.
více »


Oculus dává ruce pryč od PC, chce se soustředit na samostatná zařízení"

Oculus, vlastněný Facebook, vydal populární Oculus Rift (S) a snad ještě populárnější Oculus Quest. Právě na tu druhou, bezdrátovou variantu, se chce dále soustředit.
více »


WEBCAST: Robustní ochrana firemní infrastruktury & cloudů"

aneb Vše, co vás zajímá o společnosti Kaspersky
více »


Oculus Go skončil, pro VR je to dobrá zpráva"

Oculus Go patřil mezi nejlevnější z headsetů pro virtuální realitu. Jeho konec nepřekvapuje, pro trh jako takový je ale dobrý.
více »


Varování na budoucí nákazy pomocí IoT"

Firma WISeKey, která se specializuje na IoT a kryptografii, pracuje na systému pro detekci nových virových nákaz. Dokáže je včas detekovat a případně doporučit karanténu.
více »


Související články


Tagy

bethesda xbox VR virtuální realita Microsft videohry VR headsety Oculus Facebook technologie akvizice

Komentáře