Cisco Webex získává AI, přinese rychlejší informace o lidech a firmách

Aplikace | |

Cisco Webex získává AI, přinese rychlejší informace o lidech a firmách

Na veletrhu Cisco Live v San Diegu Cisco představilo dodatečné funkce pro sjednocení svých komunikačních platforem.


Nástroj People Insights, původně součást Webex Meetings, který disponuje umělou inteligencí, bude navíc rozšířen na celou platformu a bude tak k použití i pro volání, textové konverzace a Jabber.

Nově také všechna zařízení Cisca běží na stejném operačním systému a došlo k vylepšení aplikačního ekosystému. Nejvíce se změna dotýká Jabberu, který změnil rozhraní a ovládání; nyní je shodné s Webex Teams.

„Hladký přechod z telefonu na videokonferenci či do týmové aplikace urychluje práci na důležitém projektu. Proto věříme, že uživatelé by měli mít možnost jednou zvolit ideální nastavení a více už jej neřešit,“ říká Ivan Sýkora, expert na technologie pro týmovou spolupráci společnosti Cisco.

People Insights funguje po vzoru virtuální osobní asistentky, umožňuje získávat zpracované informace z veřejných a interních zdrojů o lidech a formách, s nimiž má daný pracovník jednat.

„People Insights vám v reálném čase poskytují profesionální profily o lidech, se kterými se setkáváte. Při tom všechny informace zasazuje do kontextu. Například, pokud máte schůzku s kolegou jménem František Novák, pouhé vyhledávání na webu by přineslo spoustu chybných informací, neboť nositelů tohoto jména je mnoho. Proto je právě tolik důležité nasazení umělé inteligence. Zároveň se může stát, že ve stejný den máte schůzku s jiným zákazníkem shodného jména. I toto dokáže funkce People Insight rozlišit. Jako uživatel si také můžete zobrazit, jaké veřejně dostupné informace o vás platforma zpracovala a vlastní profil si upravit podle sebe,“ vysvětluje dále Sýkora.


Úvodní foto: @ Laurent - Fotolia.com


Články z rubriky

Český Robothon 2021 vyhrála aplikace na detekci fake news pomocí algoritmů"

Robothon se uskutečnil na konci ledna ve Švandově divadle pod záštitou magistrátu Prahy.
více »


12. ledna definitivně končí Adobe Flash"

Adobe hodlá natrvalo (konečně) ukončit provoz svého notoricky špatně zabezpečeného, rizikového softwaru Adobe Flash.
více »


Jak uniknout z vendor locku?"

Vendor lock, pod kterým se schovává absolutní závislost na produktech, službách či know-how jednoho dodavatele, se potenciálně může týkat úplně všech.
více »


ONLINE SPECIÁL: AI v boji proti bezpečnostním hrozbám"

JAK NA TO, když chceme automatizaci a strojové učení použít v IT bezpečnosti.
více »


Microsoft míří na kvantové počítače, vytváří standardizované rozhraní QIR"

Microsoft představil prostředí QIR, Quantum Intermediate Representation, které má tvořit prostředník mezi programovacími jazyky pro gate-based kvantové počítače a samotnými platformami.
více »


Související články


Tagy

Cisco AI umělá inteligence platforma ekosystém chatbot data

Komentáře